,,Mens sana in corpore sano ,,


W zdrowym ciele, zdrowa myśl – Fragment książki kucharskiej, pewnej arystokratki – początek XX w. . Książka odznaczona na wystawie w Warszawie Higienicznej w 1910 wydana we Lwowie
,,Właściwe odżywianie utrzymuje zdrowie i jest jednym z najdzielniejszych środków leczniczych,, ,,Stosowną dietą można nieraz do późnych lat powstrzymać choroby chroniczne w dalszym ich rozwoju.- na odwrót bardzo często nieodpowiednim odżywianiem, dobrowolnie przyspiesza się wszelkie ich następstwa. na ogół jemy za wiele.

Doświadczenie lekarskie poucza , że większa część chorób chronicznych jest tylko skutkiem wiecznego przekarmiania się. Słynny fizjolog Brilcke zauważył, że w ogromnych ilościach nadwyżek przez ludzi spożywanych , a w organizmie nie mogących na nic się przydać i odchodzących bez pożytku najmniejszego, drugie tyle biedaków wyżyć by mogło., cdn.


Biblioteka własna 🙂


5 Komentarzy

Popularne Blogi · 5 lutego, 2022 o 12:52 pm

Prawdziwy przyjaciel wnosi więcej w nasze szczęście niż tysiąć wrogów w nasze nieszczęście. M. von Ebner-Eschenbach.

Pianino Klasyczne · 17 lutego, 2022 o 6:22 pm

Wspaniały blog wiele przydatnych informacji zawartych w poszczególnych postach, Dzięki Ci za to serdeczne, zapraszam także do siebie…

Budowa Wiertarek · 28 lutego, 2022 o 10:29 pm

Bardzo ciekawy blog, rzeczowy i wyważony. Od dzisiaj zaglądam regularnie. Pozdrowienia 🙂

Psychologia Portal · 4 marca, 2022 o 12:58 am

Prawdziwy z Ciebie talent i mistrz pióra. Z ogromną łatwością przekładasz myśli na słowa a słowa na zdania… trzymaj tak dalej, dbaj i pięlęgnuj swego bloga… Skąd czerpiesz tak ciekawe inspiracje ?

Sławni Gitarzyści · 13 marca, 2022 o 7:08 pm

Szata graficzna całkiem wporządku, przypadły mi do gustu blogowe kolory, podoba mi się 🙂 zapraszam do siebie…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *