Moje pianino


Kto mnie zna ten wie, że jest dla mnie bardzo ważne. Jest jak talizman. Wiele osób pyta a co z pianinem? Jedzie z Tobą?
Jest ze mną od szóstego roku życia, zakochałam się w nim, gdy zaczęłam grać.


Uczyłam się trochę na siłę w szkole muzycznej, skostniałe metody nauki zniechęcały, choć byłam wysoko. Był czas gdy zupełnie i całkowicie go nie lubiłam. Szkoda mi było czasu, szczególnie lekcje z teorii muzyki były niezrozumiałe. Pamiętam egzaminy i komisję złożoną z kilku osób i ogromny fortepian na środku, no i ja kilku latka w świecie dorosłych, ich wymagań, ćwiczeń, zajęć, baletu i chóru. Myślałam wtedy, że moje koleżanki są szczęśliwe, ona na podwórku a ja muszę grać.


Wiele lat słyszałam także, że nie ma dla niego miejsca. Mimo to było wnoszone na piąte piętro, znoszone z trzeciego w górę i w dół, ludzie go noszą na rękach za mną, teraz z piątego na trzecie.


Przyszedł moment że zakochałam się w nim ponownie po latach. Gra na nim okazała się wspaniałą rehabilitacją mojej ręki i terapią.
Był także czas, gdy miałam go sprzedać. Wtedy pojawił się ktoś, kto nastroił mi go w prezencie. To znaczy, że chyba mój talizman…


Teraz jeździ ze mną wszędzie. No i tak jesteśmy razem a ja uczę się grać kolejnych utworów. Mam wrażenie, że jestem cały czas początkującą w tej dziedzinie. Ciekawe gdzie teraz pojedziemy ? Lubię grać dla siebie. Okazuje się, że mogę także uczyć innych. To zupełnie nowe doświadczenie i bardzo ekscytujące.

Dzisiaj wiem, że gra na instrumencie jest cudowna,

  • rozwija kreatywność,
  • pobudza wyobraźnie,
  • uwrażliwia na piękno wokół.

Moje dzieci także zapisałam i na pianino i na perkusję, na balet, na chór i lekcje śpiewu.

Dzisiaj są już na swojej ścieżce.


Świat muzyki, kontakt z żywym instrumentem i możliwość tworzenia. Cały świat wokół daje mi wewnętrzną moc.


Każdy człowiek jeśli czegoś pragnie to zawsze może zacząć robić to co kocha. Nigdy nie jest zbyt późno aby odmienić swoje życie na lepsze i zrobić coś szalonego, radosnego, odmiennego niż zna i umie.


Czego z całego serca wszystkim życzę 🙂

Obserwuj mnie w mediach społecznościowych!


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *