Pielęgniarstwo

Pielęgniarstwo czym było a czym jest dzisiaj ? Podobno dzisiaj już można uczyć się pielęgniarstwa ONLINE ? 🙁


Piszę to abyście wszyscy się o tym dowiedzieli Pielęgniarstwo online to chyba najlepsze co słyszałam w ostatnim czasie…


Być może wydział lekarski także ONLINE ? Gdzie zmierza świat ja nie wiem, wiem jednak, że to równia pochyła w jakości opieki medycznej.


Obserwuję to wszystko i oczom i uszom nie wierzę 🙂 że i w tym sektorze liczą się liczby, liczy się ilość i za tym idą kolejne liczby…. Zaczęliśmy już także chorować ONLINE 🙁 To po prostu niebywałe zjawisko.

tematy prac magisterskich pielęgniarst


Przykre jest to, że zaczęto też kusić pieniędzmi i tym przyciągać do zawodu PIELĘGNIARKI. Teraz można nawet dobrze zarobić pracując po 500 godzin miesięcznie. Można także się przekwalifikować. Jeśli np. 5O letniej kobiecie, która do tej pory zajmowała się np. dowolnym zawodem ( bez obrazy) opłaca się nagle zostać pielęgniarką bo ,,dobrze płacą,, i do tego zaczyna studia ONLINE 🙂 to miejmy się wszyscy na baczności !

pielęgniarstwo zaoczne


Na przestrzeni lat wielka transformacja i w tej dziedzinie. Wraz ze wzrostem wynagrodzenia zmalała jakość usług pielęgniarskich.
Pielęgniarek brak, średnia wieku to 50 lat. Ostatnie lata pielęgniarstwa zawsze niedocenione, zepchnięte do przysłowiowego ,,średniego personelu,, postrzegane jako pomocnice lekarzy, wykonujące jego zlecenia, panie do ,,wszystkiego,,, strajkujące o lepsze wynagrodzenie.

pobieranie krwi pielęgniarstwo


Moi wszyscy kochani przyjaciele, Pielęgniarstwo to Praktyka., to tysiące godzin nauki, praktyki, umiejętności. Pielęgniarstwo to powołanie, to wyjątkowy zawód, to etyka, miłość do drugiego człowieka, empatia. Pielęgniarstwo to zaszczyt. Noszenie czepka to duma.

pielęgniarstwo studia


Jako młoda pielęgniarka miałam praktyki w szpitalach od 16 roku życia, Program nauczania był tak przygotowany, że każdego roku przez 5 kolejnych lat, kilka tygodni, miesięcy praktyk przy łóżku pacjenta. i zawodowa ,,gleba,,, wojsko lub ,,unitarka,, jak ktoś woli. Każda pielęgniarka musiała odpracować przynajmniej 3 lata w szpitalu po 5 letniej edukacji w szkole zawodowej średniej, aby podjąć Studia.

pielęgniarstwo internistyczne

Miała zdobyć praktykę. Pielęgniarstwo to ciągłe doskonalenie, dokształcanie, ogromna odpowiedzialność, lata praktyki zawodowej, zdobywanie doświadczenia przez praktykę , odwaga i troska o drugiego człowieka.


Pozostawiam bez komentarza

pielęgniarstwo w polsce

Obserwuj mnie w mediach społecznościowych!


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *