Święto Pracy jest bardzo ważnym elementem w diagnozie covidowej. Świętując moją obecną pracę oraz tą, którą wykonywałam z pasją i miłością przez wiele lat przychodzą mi do głowy podpowiedzi. Dziele się nimi gdyż uważam, że odpoczynek bardzo dobrze wpływa na jasność umysłu.
Pięknego Święta Pracy życzę szczególnie pracownikom Ochrony Zdrowia. Tym śmiałym stwierdzeniem rozpoczynam dzień i jak zwykle przyglądam się otaczającej rzeczywistości z nieco innej perspektywy Dzisiaj już z własnej.


Wykonując mój zawód pielęgniarki, miałam wiele szczęścia.
Jednym z nich była praca w Klinice Psychiatrii Młodzieżowej oraz w Pogotowiu Opiekuńczym z młodzieżą. Ta właśnie praca wyczuliła mnie na ludzkie cierpienie, nauczyła mnie jeszcze większej empatii i szacunku do ludzi. Nauczyła mnie także jak ważna w postawieniu diagnozy jest rozmowa i bezpośredni kontakt z pacjentem. W swojej pracy nauczyłam się słuchać i rozmawiać z ludźmi, nauczyłam się także, patrzeć i widzieć więcej, słyszeć między słowami. Nauczyłam się współodczuwać.


Uważam, że wywiad i rozmowa z pacjentem jest fundamentem dobrze postawionej diagnozy. Bardzo ważne jest także to, co pacjent je, ile pije, co przyjmuje, co pije i ile, jak śpi, jak wygląda jego dzień, jak mówi, w jaki sposób chodzi. W diagnozie ważny jest zapach, wygląd, kontakt werbalny i niewerbalny oraz wiele innych czynników.

Święto pracy 2021


KTO z pracowników ochrony zdrowia ma dzisiaj na to czas?
Na zebranie wywiadu od pacjenta? Co może zobaczyć lekarz i pielęgniarka, pracując średnio 500 godzin miesięcznie?
Zastanawiam się, co widać z tej perspektywy: procedur, przepracowania, większej ilości pieniędzy, gonitwy, stresu, komputera, monitora, maski, przyłbicy, rękawiczek i kombinezonu? Pracownicy służby zdrowia przestali szanować siebie a co za tym idzie zapomnieli o szacunku do innych. Oczywiście nie wszyscy.
Jest to taki obecny trend.

Dzisiaj testy, tabletki badania obrazowe stały się wyznacznikiem leczenia i diagnozy


Może czas stać się własnymi lekarzami naszych organizmów. Ze swej strony jako terapią antycowidową proponuję wyłączenie telewizora, wyrzucenie gazet i mediów.
Stopień zakażenia zmalałby do kilku procent. Jestem o tym przekonana.

Wspaniałego Święta Pracy <3 dla wszystkich

Izabella Duniec

święto pracy łódzkie

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *